Sąmokslo teorija apie Rihanna dainą „Umbrella”. Norit tikėkit, norit ne, kai kurie paaiškinimai skamba pritemptai, bet su išvadomis visiškai sutinku – per klipus į mūsų pasąmonę farširuojami visokie simboliai, kurių mes šiaip gal nevartotume. Pirmą kartą taip atidžiai pažiūrėjau klipą, kai kurių kadrų trumpas sumirgėjimas tikrai primena dvidešimt penktą kadrą…
Tiesa, man asmeniškai Jay-Z eilutės pasirodė akivaizdžiai apie krizę, tuo tarpu jų susiejimas su šėtonu – naivokas ir abejotinas. Reikia pripažinti, kad pop kultūra išnaudoja kiekvieną archetipinę (t.y. iš pasakų, istorijų ir t.t. iki skausmo pažįstamą) temą (išvarymą iš rojaus, raganas ir užkerėjimą, angelus, stebuklus, prisikėlimą…), todėl apsėdimas galėtų būti viena iš jų, nes tai jaudina, suteikia paslaptingumo. Apsėdimas kaip beprotiško įsimylėjimo metafora taip pat yra klišė, o šiuo atveju eilutės apie krizę leidžia ir tokią interpretaciją: sielos pardavimas velniui simbolizuoja parsidavimą stambiajam kapitalui, kurį pop kūrėjai kritikuoja maždaug tokiam lygmenyje kaip „Avataras” kritikuoja JAV imperializmą.
Comments 1
Hmm, turiu prisipažinti, kad, kaip ir Farenheit 911, šita analizė caught my imagination… Eilučių analizė, žinoma, pritempta, bet scenografijoje, atrodo, per daug sutapimų, kad tai būtų vien sutapimai… kita vertus, teisingai sakai – apsėdimas/gundymas skamba seksovai ir yra paplitusi klipų tema, ir nebūtinai tai reiškia, kad režisieriaus ketinimai nedori. kad daugelis tų simbolių nepastebėjo sąmoningai, galbūt labiau to daugelio kaltė 🙂