Na, kaip čia nesusigundysi pasidalyti tokiu atradimu… Ieškodama socialinės statistikos darbui, aptikau, kad nuo 1990 iki 2000 m. santuokų, iširusių per pirmus savo metus, sumažėjo net 20 kartų: nuo 476 iki 27. Mažiausias šis skaičius buvo 2004 m. – tik 18, nuo to laiko augo ir 2008 m. (paskutiniai duomenys) pasiekė 78. Nors senų duomenų nėra, 2000 m. 258 (net? …
Feministinių pažiūrų evoliucija
Skaitau straipsnį: Bolzendahl, Catherine I. ir Myers, Daniel J.,”Feminist Attitudes and Support for Gender Equality: Opinion Change in Women and Men, 1974-1998.” Social Forces; Dec2004, Vol. 83 Issue 2, p759-789 Kadangi apklausų klausimai retai būna suformuluoti tiksliai pagal tyrėjų poreikius, autoriai pasirinko kelis klausimus: požiūris į abortus, požiūris į lytinius santykius už santuokos ribų, požiūris į moterų dalyvavimą politikoje ir …
Savaitės klausimas
Ar man reikia Twitter? Laikiau tai nesąmone ir nenorėjau turėti nieko bendra su šita itin susireikšminti leidžiančia žinučių siuntykla. Bet šiandien supratau, kad norėčiau prenumeruoti Europos lyčių lygybės instituto žinutes, be to, kai kurie mano draugai šitą galimybę intensyviai naudoja. Ar skaitytumėte? Prenumeruotumėte? Ar tai būtų geresnis būdas man bendrauti su pasauliu? O gal verčiau susikurti atvirą FB profilį? Ar …
Moterys, o prie jų – islamas, politika ir visa kita
Linksma: čia. Liūdna – čia. Man nepatinka, kaip rašo čia. Paskui parašysiu daugiau, dar esu darbe.
Molotovo kokteilis: tautybė, melas ir lytiniai santykiai
Izraelyje – dar vienas diskusijų sukėlęs teismo sprendimas, apie kurį perskaičiau iš šaunaus žurnalisto D. FB statuso (naujiena turėtų tuoj pasirodyti laikraščiuose). Apskrities teismas nagrinėjo bylą, kai ištekėjęs (nuorodoje – paaiškinimas, kodėl vartoju šį žodį) arabas surezgė planą suvilioti žydę ir apsimetė netekėjusiu žydu. Planas pavyko – moteris su juo permiegojo, o netrukus išaiškėjo tiesa. Žinoma, šlykštu ir apgailėtina. Tačiau …
Izraelis su stipendija: kas, kaip ir kodėl?
Ne vienas manęs klausė: kaip gi aš patekau į tą Izraelį, ką ten veikiau ir kodėl grįžau. Jokia paslaptis: pragyvenimą ten man teikė Švietimo mainų paramos fondo administruojama Izraelio stipendija, taigi atlikau akademinę stažuotę. Susisukti reikėjo anksti ir greitai, planuoti iš anksto, o būtina sąlyga – tyrimo vadovas vienoje iš šalies institucijų (jei važiuojama pagal tyrimų programą). Tel Avivo universitete …
Nesusijusios naujienos: kairiųjų pažiūrų romantika ir atia seksizmui mokykloje
Viena naujiena įdomi. D.Britanijoje apklausa rodo, kad kadaise kairuoliškai maištavę, asmenys laiko save kairiosios stovyklos atstovais net tada, kai jų gyvenimo būdas suburžuazėja, o pažiūros – sudešinėja. Na, banalus teiginys, kad su pažiūromis tai atsitinka, kai žmonės tampa vyresni, augina vaikus, nori saugumo, ramybės. Kita vertus, turiu daug aistringai dešiniųjų pažiūrų draugų, o kartu – vaikus auginančių ir pažiūrų nė …
Socioekonominė padėtis ir išsilavinimas
Neturiu laiko daugiau pakomentuoti, bet darbe aptikau tokią studiją (žargonas vietomis gali būti suprantamas tik sociologams), pagrindžiančią, kaip polinkis stoti į universitetą iš karto po vidurinės priklauso nuo socio-ekonominės padėties, ir net akademiniai pasiekimai menkai sumažina šią priklausomybę.
Moterys parlamentuose
Per likusias penkias pietų pertraukos minutes pasidalysiu su jumis štai kokia moterų skaičiaus įvairių valstybių parlamentuose statistika. Bendras pastebėjimas: kas stengiasi, toms ir pavyksta (valstybėms). Komplimentai Mozambikui, Argentinai, Kosta Rikai ir Angolai. Tuo tarpu mus lenkia net Afganistanas.
AMB, apostazė ir LKB santykis su valstybe
Ir užsikūrė gi Lietuvoje aistros dėl tam tikrų Lietuvos Katalikų Bažnyčios (toliau – LKB) veiksmų… Šios aistros gali turėti labai liūdnų padarinių skirtingų grupių tarpusavio supratimui, bet gali išjudinti dialogą ir paskatinti atvirumą. Tai priklausys nuo įvairiausių veikėjų reakcijų. Taip jau sutapo. Kad ir ką manytumėte apie įvairiausias jo klaidas ar galbūt savanaudiškumo pasireiškimus (Maišiagalos aferą, Valdovų rūmus ir pan.), …